28 Kvě Koupaliště zahájí sezónu v pondělí 31. května 2021

Letní koupaliště na Písečném ostrově v Litoměřicích v pondělí 31. května otevře brány návštěvníkům. Obnovení provozu je podmíněno vládními opatřeními. Pro vstup na koupaliště je nutný negativní test či jiná prohlášení a dodržení stanovených hygienických opatření. Otevřít je možné při obsazení maximálně 50 % celkové kapacity venkovního prostoru koupaliště. Z vnitřních prostor bude možné používat šatny.

„Kapacita pro návštěvníky se sníží na polovinu, což v našem případě znamená omezení na 1550 osob. Těší nás ale, že v pondělí můžeme přivítat první návštěvníky. Věříme, že i při dodržení všech vládních nařízení připravíme příjemné prostředí k trávení volného času,“ uvedl vedoucí koupaliště Ladislav Beneš.

Návštěvník se musí dle nařízení vlády prokázat negativním PCR testem absolvovaným v posledních sedmi dnech nebo negativním antigenním testem absolvovaným v posledních 72 hodinách či potvrzením o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech. Možností je také mít alespoň 22 dnů po první dávce vakcíny, přičemž mezi podáním první a druhé dávky nesmí uplynout více než 90 dnů a od druhé dávky více než 9 měsíců. U jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní, ale ne více než 9 měsíců.

Vstupné na letní koupaliště ve srovnání s loňským rokem nepodražilo. Dospělý zaplatí 70 korun, děti do 15 let, studenti a důchodci 40 korun. Stolní tenis stojí 40 Kč, minigolf 30 korun. Nezmění se ani ceny kabinek, šaten, tobogánu a ostatních venkovních aktivit.