26 Lis FK Litoměřicko využije dešťovou vodu k zavlažování hřiště

Litoměřický fotbalový klub dlouhodobě řeší problémy se zavlažováním hřišť v areálu. Studna nemá dostatečnou kapacitu a k udržení alespoň základní kvality hřiště, je potřeba využívat také vodní zdroj ze sousední základní školy. Díky grantu společnosti HOLCIM Česko, provozující cementárnu v Čížkovicích, by se situace měla významně zlepšit. „Požádali jsme o příspěvek na dva speciální vaky na dešťovou vodu. Celkem se jedná o dalších 100m3 vody, kterou budeme moci použít. Nečekali jsme, že by si nás Holcim vybral, ale zřejmě se jim líbí i to, že se v našem areálu staráme o téměř 300 dětí a jejich počet stále stoupá,“ potvrdil grantový úspěch předseda oddílu FK Litoměřicko Robert Mühlfait. Se špatnou kvalitou hřiště bojuje oddíl mnoho let. Se stále teplejšími a suchými léty se situace stále zhoršuje a na kvalitě travnaté plochy je změna klimatu vidět. „Se zástupci klubu jsme se o této možnosti bavili dlouho a jsem rád, že nečekali na nás, co vymyslíme nebo na co seženeme peníze, ale postarali se sami. Na nás nyní je, vše dotáhnout tak, aby bylo možné vaky smysluplně využívat s dalším vybavením na stadionu,“ hodnotí kladně spolupráci se zástupci klubu ředitel Městských sportovních zařízení Eduard Šíf. Jestli bude vše fungovat tak, jak by mělo, poznají fotbalisté a fotbalistky v příští sezóně. Nyní je areál zazimovaný a hřiště využívají jen jednotlivci k individuálním tréninkům.